Чавдар Троян се справи трудно с Рилски спортист

25-01-2015 20:44

Видабаскет пък бе убедителен в мъжката А група

Чавдар Троян запази челното си място в мъжката А група след трудно 81-75 над втория отбор на Рилски спортист. Домакините изоставаха с 6 точки след първата част, но поведоха с толкова след третата, като Рилски успя да изравни. След това обаче троянци направиха серия от 7-0 и до края удържаха успеха, макар гостите на няколко пъти да намаляха до 4 точки. Чавдар дели 2-3 място с Академик Пловдив с баланс 8-3, докато Рилецо е осми с 3-8.

Кристиян Кръстев направи дабъл дабъл за победителите със 17 точки и 10 борби, а Тодор Колев вкара 14 точки. За гостите, които вкараха 15 тройки, с 21 точки и 10 борби е Александър Милов, а Дарин Иванов се отчете с 14 точки, 8 борби и 6 асистенции.

Видабаскет пък продължава с доброто си представяне в първенството след убедително 86-63 над Академик Варна у дома. Видинчани изиграха силно първо полувреме, в което дръпнаха с 25 точки и до края нямаха проблеми. Видабаскет вече е с баланс 7-4 и дели 4-6 място, докато варненци остават последни с 0-11.

За победителите с 18 точки завърши Калоян Петров, а за гостите 19 вкара Крум Ведев.