Нефтохимик 2010 удържа непримирима Монтана

07-02-2015 20:12

Три поред за бургазлийки

Нефтохимик 2010 спечели 12-та победа в 15 кръг на НБЛ. Тимът на Дечо Коешинов се наложи като домакин над Монтана 2003 със 79-70, след като водеше почти през целия мач. Въпреки, че на моменти гостите изоставаха с 15 точки, в края те намалиха на 6, но силите не им стигнаха за обрат. Така бургазлийки делят първо място в класирането с Хасково 2012 с актив 12-3. В следващия кръг Нефтохимик 2010 посреща Рилски спортист у дома, а монтанки отново гостуват на Левски, след като се срещнаха и тази седмица на четвъртфинал за Купата на България.

Нефтохимик 2010 започнаха силно мача със серия 8-0, а гостите от Монтана натрупаха доста грешки. Дани Петева обаче върна своя тим в мача и те отвърнаха със същата серия, за да изравнят. В края на първата част бургазлийки отново дръпнаха в мача, но до края гостите не позволиха това да продължи и след 10 минути резултатът отното бе изравнен (23-23). За първи път в началото на втория период тимът на Николай Боруков поведе, но за кратко. След това домакините от Бургас отново поеха контрол в мача и затегнаха здраво защитата. Така на полувремето те имаха аванс от 9 точки (44-35).

След почивката домакините запазиха водачеството си и дори на моменти увеличиха разликата на 15 точки. Много силно започнаха в последния период гостите от Монтана. Христина Иванова даде ход за серия от 7-1 и разликата бе стопена до 6 точки 5 минути преди края на срещата. В оставащите минути обаче, бургазлийки отново увеличиха преднина. Въпреки това, гостите не се предаваха и отново намалиха на няколко пъти, но силите не им достигнаха за обрат.

Домакините от Бургас доминираха под коша като след края овладяха 10 борби повече от своя съперник,а и показаха по-добър процент на стрелба.

Страхотен мач за победата на Нефтохими 2010 изигра Вера Перостийска, която завърши двубоя с 27 точки и 10 борби. Шарел Алън добави 18 точки и 9 борби, а 14 реализира талантливата Борислава Христова.

За Монтана 2003 най-резултатна беше Даниела Петева с 21 точки и 5 асистенции, а 16 отбеляза Христина Иванова. Кортни Дювър завърши с 10 точки и 11 борби, а 11 точки и 9 борби записа Мария Цанкова.