Уестбрук отново блести, но тимът му загуби (видео)

(сн. AP)
27-02-2015 10:09

Сънс спряха серията на Оклахома

Ръсел Уесбрук направи втори пореден трипъл-дабъл, но тимът му загуби. Той отбеляза 39 точки, но Оклахома отстъпи на Финикс Сънс след драматичен мач в продължение със 117-113. Това е първи успех за тях над Оклахома, с който те спряха серията им от седем поредни успеха. Уестбрук пропусна да отбележи кош 5.7 секунди пред края, за да изравни и Оклахома загуби двубоя. Той записа 39 точки, 31, от които през второто полувреме, 13 борби и 11 асистенции.

Маркийф Морис отбеляза 29 точки за победата на Слънцата, а Ерик Бледсоу също бе близо до тройни показатели като завърши с 28 точки, 13 борби и 9 асистенци. Брандън Найт добави 15 точки, а по 12 добавиха Пи Джей Тъкър и Алекс Лен.

Енес Кантер записа 18 точки, а Уейтърс добави 16. По 13 записаха Серж Ибака и Ди Джей Огъстин.

Финикс започна мача доста силно и взе сериозен превес от начало. Те направиха силна серия 15-0 при 17-5 и поведоха с 10 точки след първата част. Оклахома обаче намалиха леко през втората и на почивката изоставаха само с 5 при 48-53. След подновяване тимът на Уестбрук успя да обърне, но за кратко. Въпреки,че в началото на последната част Слънцата имаха двуцифрена преднина, мачът отиде в продължене. Маркийф Морис отбеляза тройка секунди преди края и направи резултата 109-106, след него Уестбрук отвърна и бе фаулиран, за да иравни 13.4 преди края. Слънцата пропуснаха да отбележат в следващата атака и мачът отиде в продължение. В него Финикс успяха да удържат победата.