Страхотен мач за Самюълс носи успеха на Армани (видео)

(сн.euroleague.net)
27-02-2015 11:08

Италианците не дадоха шанс на Ниждни Новгород

Самардо Самюълс направи страхотен мач, а Армани Милано победи убедително Нижни Новгород в мач от група F от топ 16 на Евролига. Той отбеляза 36 точки, 9 борби като бе 14/16 от линията за две точки като направи третото най-добро постижение в надпреварата, а неговият тим се наложиха като гост с 86-75 .Така до момента и двата отбора са с еднакъв актив от 2 успеха и 6 поражения. В следващия кръг Армани посреща Олимпиакос, а Нижни гостува на Фенербахче.

Маршон Брукс реализира 14 точки за победителите, а Даниел Хакет добви 12 и 9 асистенции.

За руснаците Тейлър Рочести наниза 21 точки като направи и 6 асистенци, а Дмитри Хвостов добави 13. Семьoн Антонов, Евгени Бабурин и Трей Томпкинс добавиха по 10.

Гостите от Милано поведоха убедитено още в пърия период и след 10 минута имаха аванс от 8 точки при 27-19. Те увеличиха преднината си през втората и на почивката водеха с двуцифрена предниан при 50-40. След подновяване нещата не се промениха, но домакините поддържаха малка разлика. В средата на последната част те направиха разликата 2 точки при 69-67, но до края не успяха да удържат и Армани спечелиха убедително двубоя.