Портланд обърна Оклахома Сити в луд мач (видео)

(TheOregonian.com)
28-02-2015 09:17

Ръсел Уестбрук не стигна на Тъндър срещу Лилард и Олдридж

В мач, който приличаше повече на битка от плейофите, Портланд успя да обърне Оклахома Сити у дома и да спечели важна победа със 115-112. Двата тима се бореха здраво за успеха, а последните минути бяха повече от драматични.

Тъндър водеха с 15 точки в третата част, а последната тръгна с 11 аванс за тях. Пионерите обаче не се отказаха и лека полека започнаха да се връщат. Малко след средата й резултатът бе равен, а след това двата тима заиграха кош за кош. При 11.1 секунди до края ЛаМаркъс Олдридж даде аванс от точка на Портланд, а след това той игра и добра защита, поради което Уестбрук пропусна. Арън Афлало взе борбата, бе фаулиран и вкара два наказателни удара, а след него Уесли Матюс направи глупав фаул срещу Уестбрук, който го изпроси при стрелба. Така той застана на линията с възможност да изравни, но пропусна първия си опит и вкара следващите два. В края Деймиън Лилард отбеляза два наказателни удара и така Блейзърс спечелиха този важен мач.

С този резултат Портланд остават на четвърто място в Западната конференция с 38 победи и 19 загуби, а Тъндър са 8-и с баланс 32-27.

С 29 точки, 16 борби и 5 асистенции за победителите завърши ЛаМаркъс Олдридж, а Деймиън Лилард също вкара 29 точки. За гостите трети пореден трипъл-дабъл направи Ръсел Уестбрук след 40 точки, 13 борби и 11 асистенции, а изненадващо добре се включи резервата Мич МакГари с 20 точки и 9 борби.

Тагове: Портланд, Оклахома Сити