Дунав грабна бронза на Купата за втора поредна година

(сн.БФБ)
01-03-2015 14:40

Русенки надвиха миналогодишния носител на Купата - Монтана 2003

Трикратният победител в шампионата на НБЛ –жени Дунав 8806 спечели бронза на Купата за втора година поред. Днес на турнира в Бургас тимът на Георги Божков се наложи на финала над миналогодишния първенец Монтана 2003 със 76-64. Русенки водеха през целия двубой и въпреки, че тимът на Николай Боруков изоставаше на моменти почти с 20 точки в края успя да стопи до 8, но силите на тима му не стигна за обрат. Така русенки печелят бронзовото отличие от турнира за Купата за втора поредна година, след като миналата година победиха Левски на финал.

Шампионът Дунав 8806 започна по-силно мача като поведе с 12-4, а нападението на Монтана не вървеше добре. Последваха обаче две последователни тройки на Даниела Петева и Радостина Димитрова и тимът на северозапада успя да намали разликата. До края на първата част играта бе доста оспорвана, а след 10 минути русенки имаха малък аванс от 2 точки. През втория период тимът на Георги Божков постепенно натрупа преднина, а Монтана допуснаха доста грешки в нападение и на полувремето изоставаха с 14 точки при 46-32.

В началото на третата част русенки увеличиха сериозно водачеството си почти на 20 точки, а монтанки се пробудиха. Те затегнаха здраво защита и отвърнаха със серия 13-0,за да намалят пасива си на 8 точки при 54-46. Тройка на Виолина Кочева върна Дунав отново в мача, които нямаха кош близо 4 минути.  Русенки задържаха аванса си и през последния период като отново го увеличиха на 15 точки, но монтанки не се даваха. Момичетата на Николай Боруков затегнаха защитата и стопиха пасив на 9 след нова серия и силно включване на Даниела Петева и Христина Иванова. До края обаче русенки задържаха водачеството и спечелиха заслужено двубоя.

Капитанката на Дунав8806 Зорница Костова бе най-резултатна за победата като завърши с 18 точки, 8 борби и 8 асистенции. Жаклин Златанова добави 17 точки и 9 борби, 15 и 9 борби записа Кристина Сантяго, а с 11 и 7 борби се отчете Цветомира Шаренкапова.

За Монтана 2003 Даниела Петева бе най-резултатна със 17 точки, а 12 добави Христина Иванова. Кортни Дювър също бе много полезна като се отчете с 10 точки, но допусна 7 грешки.