Девета победа за Академик София в А група

Силен мач за Грозев
01-03-2015 19:45

Рилски спортист пък се справи с Академик Варна

Академик София записа девета победа от началото на сезона в мъжката А група. Тимът посрещна Делфин в Правец и спечели с резултат 96-79. Така Академик остана на шесто място с баланс 9-6, а пък бургазлии са десети с 3-11.

Решаваща за успеха на домакините бе последната част, която започна при аванс от едва 6 точки за тях. Тогава обаче силите на гостите сякаш попривършиха и така Академик се откъсна напред, за да победи.

Силен мач за успеха изигра Николай Грозев с 32 точки, 10 борби и 5 асистенции, а Крис Минков и Николай Георгиев добавиха по 14 точки. За гостите с 19 точки и 10 борби завърши Андрей Иванов, а Манол Тончев добави 16 точки.

В същото време вторият отбор на Рилски спортист надигра трудно единствения отбор без успех до момента - Академик Варна. В Самоков домакините спечелиха с 94-87, като поведоха след първата част, но загубиха следващите три. Така Рилецо вече е с баланс 5-10 и запазва осмото си място, докато варненци са последни с 0-15.

Иначе Рилецо поведе с 11 точки след първите десет минути, но след това гостите се държаха в мача. Три минути преди края разликата падна до едва 4 точки, но варненци не успяха да осъществят обрат.

Денис Иванов завърши с 28 точки и 6 асистенции за домакините, а Николай Стоенчев добави 19 точки. За гостите по 24 точки отбелязаха Крум Ведев и Цветомир Куртев.