ИУ Варна разби Рилски -2 в изтеглен мач

02-03-2015 20:07

ИУ Варна разби Рилски спортист -2 с резултат 114-72 като гост в Самоков. Отборите изиграха изтеглен мач от 20-ия кръг на мъжката А група, който по програма трябваше да се играе на 22-ри март. Варненци продължават да на челно място в класирането с 13 победи и 3 загуби, а самоковци са осми с актив 5-11. Тази седмица ИУ Варна няма мач, а Рилски спортист -2 гостува на Дунав Русе.

Още в началото гостите от Варна поведоха в резултата, а в края на първия период направиха разликата двуцифрена. Те бяха категорично по-добрият отбор до почивката и продължиха да се откъсват напред, като след едно полувреме резултатът беше 54-29 в тяхна полза. Всичко в мача беше решено, след като на моменти в третия период разликата стигна 40 точки, а в края остана и над тази граница.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, а всички влезли в игра се разписаха. 18 точки наниза Хакан Сербезов, 16 – Денислав Вутев, а по 15 – Росен Софрониев и Саша Топчов.

За Рилски спортист -2 26 точки наниза Денис Иванов, а 11 добави Мартин Минковски.