Мартин Дурчев не остави шанс на Черноморец

Крилото записа 28 точки за успеха (сн. lap.bg)
18-03-2015 19:42

Ямбол спечели убедително над Черноморец в 22-ри кръг на НБЛ

Тимът на Юлиян Радионов се наложи със 108-74, след като водеше значително през целия двубой, а страхотен мач направи Мартин Дурчев, който наниза 28 точки, от които 5 тройки и записа най-силния си мач за сезона. 203-сантиметровото крило, който е любимец на феновете в града край река Тунджа, се завърна в тима в края на декември миналата година, след като през през последния сезон игра в испанския Навара Планаса. Така до момента Ямбол заема 7-мо място в класирането на НБЛ с актив 7-13, а бургазлии са предпоследни с 2 успеха и 17 поражения. В следващия кръг Ямбол гостува във Варна на Носителя на Купата Черно море, а бургазлии посрещат у дома Балкан Ботевград.

Мачът започна оспорвано, но само до средата на първия период. След него домакините от Ямбол поеха изцяло инициативата в срещата, а Мартин Дурчев правеше какво си иска на терена. Така постепенно ямболии поведоха убедително в резултата и направиха двуцифрена преднина при 25-14. През втория период тимът на Юлиян Радионов увеличи значително преднината си, след няколко тройки на 203-сантиметровото крило, а гостите от Бургас допуснаха доста грешки от своя страна и на почивката изоставаха с 19 точки.

След подновяване на играта Дурчев продължи да диктува темпото на Ямбол, а тимът му увеличи скоростно преднината си. За гостите силно се включи Деян Белич, но ямболии увеличиха още повече аванс. В началото на последната част домакините увеличиха водачеството си над 30 точки, а до края гостите продължиха да трупат доста грешки и загубиха двубоя с голяма разлика.

Домакините показаха по-добър процент на стрелба и откраднаха цели 15 топки срещу само 4 за Бургас. Гостите от Бургас допуснаха и двойно повече грешки.

Мартин Дурчев изигра най-силният си мач за сезона и наниза 28 точки за успеха на Ямбол. Хърватинът Тони Бърнас добави 18 и 7 борби ,а Тейлър Лейзър завърши със 17.

За Черноморец Деян Белич бе над всички с дабъл-дабъл от 31 точки и 11 борби за 40 минути игра. Капитанът Димитър Рошманов добави 13, а 12 и 8 асистенции записа Иван Каравев.