Рилски спортист се справи с Берое у дома

Бозов близо до трипъл дабъл днес (сн. lap.bg)
18-03-2015 20:24

Рилски спортист победи Берое като домакин с 88-72 в мач от 22-рия кръг на НБЛ. Самоковци натрупаха преднина през втората част и я запазиха до края, въпреки че съперникът не им даде спокойствие до края. В момента Рилски спортист дели четвъртото място с Черно море Порт Варна, като отборите имат по 12 победи и 7 загуби, а старозагорци са шести с актив 8-12. В следващия кръг Рилски спортист гостува на Левски на 1-ви април, а тази събота Берое посреща Спартак Плевен.

Мачът започна доста равностойно и след смени на водачеството през първата част се стигна до точка преднина за Берое. Серия от 18-1 за Рилецо през втората част изведе тима напред с двуцифрена разлика, а на почивката домакините водеха с 15 точки. Силна игра на гостите в началото на второто полувреме намали разликата само на 6 точки, а след 30 минути Берое беше на 9 точки зад съперника. Рилски обаче си върна двуцифрената преднина в началото на последния период и не позволи на съперника да се приближи, а напротив – направи победата си категорична.

Рилски спечели 43 борби срещу 28 на Берое и имаше по-добра успеваемост за стрелба общо от игра – 53% срещу 45%. Самоковци си подадоха повече асистенции – 16-11, но пък извършиха повече грешки – 19-16.

Петима баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив, като най-много точки – 20 отбеляза Жарко Ракочевич. 15 вкара Златин Георгиев, а по 14 – Върнън Тейлър и Йордан Бозов (9 борби, 8 асистенции).

За Берое Майк Блек наниза 30 точки, а Павлин Иванов се включи със 17.