Берое разби Спартак Плевен с 40 точки разлика

(сн. Рената Чолакова)
21-03-2015 19:52

Старозагорци с важен успех у дома, Тихомир Желев със супер процент от тройката

Берое спечели много важна победа в 23-ти кръг на НБЛ-мъже. Тимът на Любомир Минчев се наложи повече от убедително над Спартак Плевен с 40 точки разлика при 104-64. Старозагорци водеха значително през целия двубой и не оставиха никакъв шанс на своя съперник. Силен мач за Берое направи сръбският център Милан Маркович, а Тихомир Желев не трепна нито веднъж от линията за три точки и наниза 7 от 7 опита. С този успех Берое запази шесто място във временното класиране с 9 победи и 12 загуби, а зад тях е Ямбол, който изпусна шанс днес срещу Черно море и остава с актив 7-13. Спартак Плевен остава твърдо последен в класирането като до момента няма нито един успех. Заради Мача на звездите, който ще бъде на 29 март в Ямбол, следващият кръг се отлага за 4 април. В него Берое приема лидера във временното класиране Лукойл Академик, а Спартак посреща в Плевен шампионът Левски.

Домакините от Берое тръгнаха със серия 8-0 и още в началото поеха инициативата в срещата. Много силно се включи центърът Марко Маркович и така още след 10 минути старозгорци имаха двуцифрена преднина над 15 точки. Защитата на беройци затрудни гостите от Плевен и те успяха да отбележат едва две точки за 5 минути през втория период. Точният мерник на Тихомир Желев от тройката направи разликата на полувремето точно 30 точки. Спартак Плевен започна малко по-добре в нападението след почивката, но разликата отново бе твърде голяма. Домакините от Берое започнаха и последния период със серия 10-2 и не оставиха никакъв шанс на своя противник. Така на практиката нещата приключиха още там, а накрая разликата скочи вече на 40 точки.

Сръбският център на Берое Милан Маркович бе над всички като завърши с дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби. Тихомир Желев също направи страхотен мач като реализира 21 точки и бе 7/7 от тройката, а освен това направи и 10 асистенции. Капитанът Мартин Раднев добави 15 и 5 асистенции, а Тенчо Тенчев, който бе под въпрос преди срещата, записа 11 точки за успеха на своя тим.

За Спартак Плевен най-резултатен бе Станислав Ваклинов, който бе близо до дабъл-дабъл с 15 точки и 9 борби. Милен Захариев също бе на крачка с 12 точки и 9 борби, а 10 точки записа Васил Александров.