Черно море изоставаше с 13 на почивката, но не допусна изненада

21-03-2015 19:58

Черно море Порт Варна започна лошо домакинството си на Ямбол в мач от 23-ия кръг на НБЛ и изоставаше с 13 точки на почивката, но в крайна сметка победи с 91-83. Варненци изиграха силно второ полувреме и не допуснаха изненада на собствена територия в момент от сезона, в който не могат да си позволят да губят мачове, особено когато са фаворити. „Моряците” продължават борбата за позициите в четворката, като до момента имат 13 победи и 7 загуби и заемат четвъртата позиция, а Рилски спортист е с 12-6 и мач по-малко. Ямболии пък са седми с актив 7-14. Следващата седмица е Мачът на звездите, домакин на който ще бъде Ямбол. В кръга след него на 4-и април пък отборът няма мач, а тогава Черно море ще гостува на Балкан в много важен мач.

В доста равностойна първа част зрителите видяха няколко смени на водачеството, а след нея гостите имаха 3 точки преднина – 25-22. Равностойната игра се запази през по-голямата част от втория период, но ямболии завършиха полувремето със серия от 13-0 за 55-42 на почивката. Разликата се запази до средата на третата четвърт, когато домакините започнаха да топят разликата и изравниха резултата за 69-69 след 30 минути. Черно море беше по-силният отбор през последната част и бързо натрупа преднина от 7-8 точки, която на моменти в последните минути стана двуцифрена.

Варненци спечелиха борбата под кошовете – 45-29, а процентът им за стрелба общо от игра също беше по-добър – 51% срещу 44%. Ямболии обаче нанизаха цели 13 тройки при страхотен процент – 13/21 (62%). Черно море пък беше доста по-добър под коша с 66 срещу 20 точки в тази част от игрището.

За победителите Милош Коматина записа 18 точки и 13 борби, 15 отбеляза Милиян Боцка, а с 14 и 8 борби се включи Милян Пупович.

За Ямбол Мартин Дурчев беше най-резултатен с 25 точки (6/9 от тройката), а 18 и 7 борби регистрира Тони Бърнас.