ИУ Варна спечели във Видин

29-03-2015 18:59

Академик Благоевград без проблеми с Академик Варна

ИУ Варна направи нова стъпка към защита на титлата си в мъжката А група. Тимът спечели гостуването си на Видабаскет във Видин с 87-64 и така остава със загуба по-малко от Чавдар, но и с мач по-малко. Завършек от 11-1 в края на втората част даде двуцифрена преднина на варненци и до края те водеха в резултата.

Ангел Нацкин завърши с 20 точки за победителите, а с 15 и 7 борби се отчете Саша Топчов. За домакините с 19 точки и 10 борби е Теодор Киров, а 17 точки отбеляза Калоян Петров.

Академик Благоевград пък не срещна проблеми със съименника си от Варна и спечели със 107-65 у дома. Интрига до някаква степен имаше само в първата част, която завърши с едноцифрена разлика, но като цяло домакините бяха категорични.

Най-резултатен за благоевградчани стана Ивко Ивков със 17 точки, като добави и 7 борби, а Антонио Илиев се отчете с 15 точки. За гостите Цветомир Куртев завърши с 26 точки, а Крум Ведев е с 14.

ИУ Варна е с 15 успеха и 3 поражения, като е на трето място, но с мач по-малко от Чавдар и Академик Благоевград, които са отпред с баланс 15-4. Видабаскет запазва седмото място с 9 победи и 9 загуби, докато Академик Варна е твърдо последен с 19 поражения от 19 мача.