Чавдар Троян наказа Дунав Русе за важен успех

29-03-2015 19:34

Шумен убедителен срещу Делфин

Чавдар Троян записа важен успех в борбата за челните места в А група. Тимът прие русенския Дунав у дома и спечели с 81-68, след като взе и всяка една от четирите части. 6.30 минути преди края домакините бяха напред с 5 точки, но пък след това бърза серия от 5-0 вдигна разликата до 10. До края преднината скочи още и така троянци зарадваха феновете си.

Любомир Лилов завърши с 20 точки и 7 борби за успеха, а Христо Господинов добави 15 точки. За гостите с 20 точки и 7 асистенции е Филип Самойлович, а Денис Титов е с 14 точки и 8 борби.

Шумен пък спечели дерби на дъното срещу Делфин с 91-64 и така мина пред съперника в класирането. Домакините доминираха от началото на мача, като взеха убедително първата и третата част, които им донесоха голямата преднина. С този резултат и двата отбора са с по 3 успеха и 15 поражения, но шуменци са с точка напред, тъй като бургазлии имат служебна загуба.

Янко Янков завърши с 26 точки, 8 асистенции и 8 борби за победителите, а с 19 точки и 7 асистенции е Димитър Янчев. За гостите с 13 точки се отчете ветеранът Ефтим Банев, а Александър Петков вкара 10.