Рилски спортист отстъпи на Пея след слабо второ полувреме

31-03-2015 20:13

Самоковци изостанаха с една точка след първия полуфинал в ЕВРОХОЛД Балканска лига

Рилски спортист ще трябва да търси задължителна победа след седмица в Косово, за да играе финал в ЕВРОХОЛД Балканска лига. В първи полуфинален двубой игран в София, самоковци загубиха от Пея с 62-63 след слабо второ полувреме. Рилецо водеше с 12 точки на почивката, но след това гостите заздравиха защитата и обърнаха мача, с което взеха и минимален аванс. Реваншът е следващия вторник (7 април) в Пея.

Малко след началото Рилски направи серия от 7-0 и така дръпна с 8 точки. До края на първата част тимът поддържаше преднината си, а по средата на втората след серия от 10-2 разликата стигна до 13. До почивката тя се запази, а малко след началото на второто полувреме бе 10. Тогава обаче Пея отговори със серия от 12-2 и успя да изравни резултата. До края на третата част двата тима си размениха по няколко коша, а след 30 минути Рилски бе напред само с 2 точки. Пея вкара първите 4 за последната четвърт и така тимът поведе за първи път в мача. След това последва нова размяна на точки, а в един момент косоварите направиха 6-0 и дръпнаха с 4. След дълъг период без кош Златин Георгиев отбеляза тройка и намали до 1 при две минути до края. След това последва размяна на по два наказателни удара, а при 30 секунди до края Пея направи фаул в нападение и даде шанс на самоковци. В атаката за тима обаче Ракочевич пропусна, а след това и гостите не вкараха, с което взеха аванс от точка преди реванша.

Най-резултатен за домакините бе Йордан Бозов с 13 точки, а Златин Георгиев добави 11 точки и 7 борби.

За гостите Йозо Бъркич се отчете с 14 точки и 13 борби, а Албан Весели вкара 13 точки.