Голдън Стейт надви ЛА Клипърс за 10 поред

01-04-2015 09:43

Голдън Стейт Уориърс записа десета поредна победа в НБА, побеждавайки ЛА Клипърс със 110-106 като гост. Воините стигнаха до победата след силна последна част и продължават да имат най-добрия баланс на победи и загуби в лигата. Тимът е с актив 61-13, като е сигурен за първото място в западната конференция. Ножиците пък са пети на запад с 49-26 и имат сигурно място в плейофите.

Тимът от Лос Анджелис се откъсна напред през първата част, като натрупа преднина от 12 точки през нея. През следващите два периода Голдън Стейт намали половината от дефицита си, а много силна последна част се оказа решаваща. В нея Стеф Къри и компания обърнаха резултата и спечелиха след 28-18 през последните 12 минути.

Стеф Къри вкара 27 точки за победителите, Клей Томпсън добави 25 и 8 борби, а 17 отбеляза Дейвид Лий. За Клипърс Блейк Грифин беше над всички с 40 точки и 12 борби, Крис Пол добави 27 и 9 асистенции, а 14 вкара Джей Джей Редик.