Бруклин победи Индиана и се върна на осма позиция (видео)

(сн. USAToday)
01-04-2015 10:19

Ключова победа за Бруклин Нетс

Въпреки лошото началото на сезона "Мрежите" започнаха да подобряват представянето си в най-важния момент и записаха четвърта поредна победа. Късно снощи Бруклин Нетс победи Индиана със 111-106 и се върна на осма позиция в Източната конференция. Пешеходците пък са малко зад тях на 10-то място.

Брук Лопез завърши с дабъл-дабъл като наниза 24 точки и овладя 11 борби за успеха на своя тим. Джо Джонсън добави 21 точки, включително пет поредни, когато две минути преди края Пейсърс намалиха до 3 точки. Алан Андерсън добави 20 за успеха. Бруклин от своя страна, които загуби доста важни срещи от Бостън и Шарлът по-рано през сезона, надвиха Индиана и се върнаха в борбата за плейофите с победна серия за край на редовния сезон.

За Индиана Джордан Хил реализира 28 точки, а Дейвид Уест добави 14, но тимът им загуби осма среща от последните 10 двубои. Си Джей Уотсън и Луис Скола се отчетоха с по 13 точки, като вторият добави и 9 борби.

Мрежите имаха малък аванс през втория период, който се запази и на почивката. През третия период, след силно включване на Джордан Хил пешеходците обърнаха за кратко. В последната Нетс отново задържаха предимството, въпреки, че две минути преди края, тя падна до 3 точки, но "мрежите" удържаха победата до край.