Монтана 2003 отказа Рилски спортист за една част

01-04-2015 19:43

Самоковки допуснаха загуба след 28-10 в третата част

Монтана 2003 победи убедително Рилски спортист в първия мач от четвъртфиналната серия. Тимът на Николай Боруков се наложи с 83-57, след като изигра много силна трета част. Гостите от Самоков играха силно през първото полувреме, когато разликата бе една точка, но след серия от 15-0 в третия период, те рухнаха и загубиха срещата. Следващият мач е на 3-ти април, когато Рилски спортист ще бъде домакин, а серията се играе до две победи. На полуфинал победителят от серията ще срещне  Нефтохимик 2010.

И двата отбора започнаха доста слабо двубоя като през първите пет минути успяха да отбележат само по две точки и допуснаха доста грешки. Домакините от Монтана обаче си стъпиха на краката и взеха контрол като поведоха с 14-5 още в първата част. Постепенно обаче, самоковки намалиха изоставането си и след 10 минути имаха пасив само от 2 точки при 14-16. В началото на втория период тимът на Даниел Клечков успя да изравни при 18-18, но до почивката Монтана отново имаше малък аванс. В средата на периода, след тройка на Цветелина Николова, Рилецо се доближиха до 1 при 25-24, но Радостина Димитрова бе фаулирана и отново увеличи преднината на Монтана. До края тя се запази доста малка и двата отбора излязоха в почивка при резултата 33-32 за домакините.

Монтанки започнаха много силно третия период като направиха серия от 20-4 и се откъснаха сериозно напред при 61-40. Така след 30 минути игра, те имаха аванс от близо 20 точки. В последната част гостите от Рилски спортист намалиха до 15. До края обаче, те не успяха да отговорят на темпото на своя съперник и да стопят голямата разлика и загубиха срещата с 26 точки.

Даниела Петева бе най-резултатна за успеха на Монтана 2003 с 19 точки, а 18 добави Христина Иванова. Капитанката Неда Джурич и Мария Цанкова завършиха с по 12 , а 11 и 8 борби записа Радостина Димитрова.

За Рилси спортист над всички бе Цветелина Николова с 20 точки, а 15 и 9 борби добави Теодора Динева