Фенербахче детронира Макаби и влезе във Файнъл 4 (видео)

(сн. euroleague.net)
21-04-2015 09:11

Турският Фенербахче стана първият отбор, който се класира за Файнъл 4 на Евролигата този сезон. Снощи тимът победи действащия шампион Макаби Тел Авив като гост в драматичен мач, завършил при резултат 75-74 след продължение. Така Фенерите затварят серията с 3-0 победи, а вече е сигурно, че най-силният европейски клубен турнир ще има нов шампион.

Макаби беше по-добрият отбор през първата четвърт и поведе със 7 точки след нея, но до почивката Фенербахче стопи разликата и на свой ред се откъсна напред с 6 точки. Равностойна трета четвърт запази малък аванс за гостите, а до края на редовното време напрежението се увеличи доста. В крайна сметка след 65-65 мачът влезе в продължение, като в неговия Андрю Гаудлок наниза два ключови коша и изведе тима си напред, а домакините не успяха да реагират и загубиха.

Никос Зисис наниза 19 точки за победителите, а с 15, част от които най-важните в мача, се отчете Андрю Гаудлок. За Макаби Джереми Парго отбеляза 21 точки, а с 19 завърши Браян Рандъл.