Голдън Стейт отново се справи с Ню Орлиънс (видео)

(сн. USA Today)
21-04-2015 11:09

Лидерът в Западната конференция Голдън Стейт Уориърс победи Ню Орлиънс в мач номер 2 от плейофите в НБА. Уориърс се наложиха над своя съперник в оспорван мач с 97-87 след силно второ полувреме. Така те поведоха с 2-0 в серията, а следващата среща е в четвъртък в Ню Орлиънс.

Клей Томпсън наниза 26 точки за успеха, а Стеф Къри имаше 22 точки и 6 асистенции. Дреймънд Грийн записа 14 точки и 12 борби.

За Ню Орлиънс Антъни Дейвис се отчете 26 точки и 10 борби, а Ерик Горън добави 23, а Терийк Еванс записа 16 точки и 10 борби

Мачът започна оспорвано, а Ню Орлиънс поддържаше малка преднина през първия период. Силен старт даде Антъни Дейвис на своя тим, а пеликаните продължиха да доминират на терена и поведоха с 13 точки през втория период. До почивката обаче Уориърс успя да изравни. Второто полувреме започна отново с оспорвана игра, но в последната част Голдън Стейт отново поведе значително и спечели двубоя.

Това бе 20-ти пореден успех за Уориърс този сезон като те записват рекорден актив от 41 успеха в 43 мача на домашен терен. Последната загуба в Оракъл Арена бе на 27 януари след продължение срещу Чикаго.