Хюстън излъга Далас в надстрелване (видео)

25-04-2015 09:50

Хюстън е само на успех от продължаване напред в плейофите. Ракетите излъгаха Далас като гост със 130-128 и така поведоха с 3-0 в серията. Това значи, че една победа в следващите четири мача ще прати Хюстън напред в плейофите.

Джеймс Хардън вкара рекордните за него в плейофи 42 точки, а Дуайт Хауард грабна рекордните в плейофи за него 26 борби, за да спомогнат за успеха.

За домакините с по 34 точки се отчетоха Монта Елис и Дирк Новицки. Те играха без Ражон Рондо, а това отвори играта на Елис. Той обаче пропусна стрелба, за да изравни в края и Далас е на път да отпадне за четвърта поредна година в първия кръг.

Хюстън водеше с 11 в първата част, след това Далас излезе напред с 13 във втората, а в последната Ракетите пак дръпнаха с 11. Домакините обаче се върнаха в мача, но 12.7 секунди преди края Хардън даде аванс от 3 точки на гостите.

Тагове: Хюстън, Далас