Септември 97 спечели група В при девойките (19)

04-05-2015 18:27

Септември 97 победи Шампион 2006 и спечели група В на финалите за девойки до 19 години в Ботевград. Септември спечели дербито на групата днес с резултат 68-63 и завършва без загуба и с три победи. Шампион 2006 пък остава втори с актив 2-1. В полуфиналите утре Септември ще срещне втория в група А Черно море Одесос, а Шампион 2006 – първия в група А Левски.

Шампион 2006 започна мача далеч по-добре и натрупа преднина от 9 точки през първата четвърт. Септември обаче се съвзе бързо и стопи разликата още преди почивката, като поведе с 3 точки. Тимът продължи да води и след подновяването на играта, като разликата се движеше между 2 и 6 точки за 54-48 след 30 минути игра. Малката разлика се запази до последните атаки, като 25 секунди преди края преднината на Септември беше само 3 точки, но тимът успя да удържи победата в оставащото време.

Ивона Илиева записа 21 точки и добави по 8 борби и асистенции за победителките, но извърши и 9 грешки. 13 плюс 9 борби добави Екатерина Стоянова, а с по 12 точки се отчетоха Мария-Магдалена Коляндрова и Александра Петрова (15 борби).

За Шампион Антония Филипова регистрира 20 точки и 11 борби, Гергана Иванова добави 17 плюс 7, а с 11 и 13 се отчете Евгения Нацкина.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 (19) - СЕПТЕМВРИ 97 (19)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА В НА ФИНАЛИТЕ ЗА ДЕВОЙКИ (19)