Кливланд срази Атланта след силен мач на ЛеБрон и поведе с 2-0 в серията (видео)

23-05-2015 09:29

ЛеБрон Джеймс наниза 30 точки, а Кливланд победи Атланта в среща №2 дори без Кайри Ървинг, който бе с болни в коляното. Кавалерите се наложиха убедително с 94-82, след много силна трета четвърт и така поведоха с 2-0 във финалната серия на Източната конференция. Следващият двубой е в неделя, а домакин ще бъде Кливланд.

Освен точковия си принос, Кралят направи 11 асистенции и овладя 9 борби. Иман Шъмпърт завърши с 16 токчи,а 11 и 6 борби добави Матю Делаведова. Центърът Тимофей Мозгов завърши с 10 точки и 7 борби.

За Атланта Денис Шрьодер отбеляза 13 точки, а триото Кайл Корвър, Ал Хорфърд и Джеф Тийг завършиха с по 12 точки. Карол игра почти 34 минути , но бе опазен и вкара само 6 точки.

Мачът започна доста опосрвано през първата част. Кливланд обаче поведе в резултата с малка преднина, а ЛеБрон бе с основен принос като още в първата част имаше 13 точки. През втория период играта вървеше доста оспорвана и двата отбора излязоха в почивка при 54-49 и  5 точки аванс за Кливланд. Кавалерите обаче се върнаха от съблекалнята по-силно от всякога. Силно се включи ЛеБрон и разликата лесно нарасна почти до 20 точки, докато нападението на Атланта не вървеше по план и те изпуснаха доста стрелби. Така Кавалерите спечелиха и втората среща на чужд терен и се отправят към Охайо с актив 2-0 в серията.