Хюстън се събуди и върна една победа на Голдън Стейт (видео)

(сн. USAToday)
26-05-2015 09:26

Хюстън Рокетс оцеля във финалната серия на западната конференция на НБА, след като снощи победи Голдън Стейт Уориърс със 128-115. По този начин резултатът беше намален на 1-3 победи. Воините обаче ще имат още три мача, в които могат да затворят серията. Те ще бъдат домакини на следващия в нощта на 27-и срещу 28-и май.

Ракетите започнаха мача ударно, като само за една четвърт вкараха 45 точки и поведоха с 23. До почивката разликата беше намалена на 10 точки, но MVP на сезона Стефън Къри падна много лошо и удари главата си. Все пак той получи разрешение от докторите да се завърне в игра и беше на терена общо 30 минути. Хюстън запази стабилна преднина през третата част и въпреки че на моменти през последната тя падна до 6 точки, Джеймс Хардън не позволи нещо повече.

Хардън наниза 45 точки (7/11 от тройката) и добави 9 борби и 5 асистенции. 20 наниза Джош Смит, а 17 – Тревър Ариза. За Голдън Стейт Клей Томпсън регистрира 24 точки, а Стеф Къри – 23.