Железничарите наказаха и домакина Белгия, ще играят за 1-3 място на Световното

26-05-2015 13:04

26 години по-късно Жилев отново ужили белгийците с три поредни тройки

Представителният отбор на България на Световното железничарско първенство записа нова победа. В третия си мач тимът ни беше категоричен срещу домакина Белгия, побеждавайки го със 102-78 и продължава да е непобеден в турнира. Това означава и влизане във финалната тройка, в която се играе по системата всеки срещу всеки.

Първият мач на българите от финалния етап е срещу Русия днес, а другият съперник на тима ще бъде победителят от мача Франция – Полша. Най-добрият отбор от трите мача ще си тръгне с трофея във финалния ден - четвъртък.

Днешният мач беше равностоен, като през първото полувреме българите успяха да натрупат преднина за 51-38 на почивката. Те останаха напред в резултата и през третата част, като разликата достигна 15-16 точки. Много важни обаче бяха последните 6-7 минути, когато в игра влязоха Ангел Жилев и Стефан Михайлов, а малко след това Симеон Сименски и Петьо Стрелешки. Играта на България се подобри видимо и разликата набъбна до цели 24 точки в края. Междувременно Жилев върна белгийците 26 години назад, нанизвайки три поредни тройки, също както през 1989 година, когато той отново играе срещу Белгия и е точен три пъти поред отвъд дъгата.