Голдън Стейт е на първи финал от 40 години (видео)

(USA Today)
28-05-2015 09:09

Голдън Стейт Уориърс е на първи финал за клуба от 40 години. Тимът отстрани Хюстън с 4-1 успеха след 104-90 в мач №5 у дома и така стигна до битката за титлата в НБА, която ще е срещу Кливланд Кавалиърс. С тази победа пък Уориърс спечелиха и титлата в Западната конференция.

Воините играха здрава защита, което им донесе и успеха. Те лимитираха Джеймс Хардън, който вкара едва 2 стрелби от 10 опита за 44 минути игра,    а направи и 13 грешки, което е рекорд за плейофите в НБА.

Уориърс започнаха да се откъсват в третата част, когато след 7-0 дръпнаха с 9 точки. До края те контролираха двубоя и зарадваха препълнената зала.

Стеф Къри завърши с 26 точки, а Харисън Барнс добави 24. За гостите с 18 точки и 16 борби бе Дуайт Хауард, а Джейсън Тери се отчете с 16 точки.

Тагове: Голдън Стейт, Хюстън