Черно море Одесос и Левски са на финал при момичетата (12)

(сн. BGbasket.com)
30-05-2015 22:27

Черно море Одесос и Левски са финалистите на държавното първенство за момичета до 12 години. Отборите записаха категорични победи в полуфиналите днес и утре ще определят шампиона в зала „Румен Пейчев”Шампион 2006 и Септември 97 пък ще играят за бронзовите медали. Финалът е от 13.00 часа, а малкият финал – от 11.30, като и двете срещи ще бъдат излъчени на живо в BGbasket.comViasport.bg и Sportmedia.tv.

В първия полуфинал Черно море се наложи категорично над Шампион 2006 с резултат 85-47, след като поведе рано в мача за 26-8 след една част. На почивката резултатът вече беше 44-15, но през третата част капитанът на варненки Георгиева, която беше най-добра за тима си, стъпи накриво и напусна игра, като остана на пейката до края на мача. Въпреки това стабилната разлика на тима се запази и той продължи към финала.

Вторият полуфинал между Левски и Септември 97 беше по-интересен, но в крайна сметка „сините” се наложиха със 72-59Левски поведе в първите минути и поддържаше преднина през цялото първо полувреме, но Септември 97 играеше много равностойно на съперника си и често беше на косъм от изравняване. Добра серия в края на първото полувреме изведе „сините” с 9 точки напред – 39-30. Третата част беше ключова в мача. Две основни състезателки на Септември – Веселинова и Мандур излязоха за по пет лични нарушения и това наруши ритъма на отбора. В същото време пък Левски бе в подем и след много силно нападение успя да дръпне далеч напред в резултата – 64-37. Момичетата на Септември се бориха до края, но съперникът успя да удържи победата и да се класира за финал.

В мачовете за разпределение на 5/8 място Асеновец 2005 победи Нефтохимик 2010 с 33-17, а Дунав Русе се наложи над НСА с 62-42. Победителите ще играят за петата позиция в крайното класиране утре, а загубилите – за седмата.

Вчера Монтана 2003 победи Академик Пловдив с 68-34 и го остави на 13-о място. В днешния първи етап от мачовете за 9/12 позиция Балкан победи Монтана с 55-38, а Пирин Темков 1946 надви Рилски спортист с 46-43 и ще играят за 9 място. Загубилите двата мача ще си разпределят 11/12 в утрешния последен ден от първенството.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МОМИЧЕТА (12)

Тагове: Финали за момичета (12)