Младежите (20) загубиха първия си мач на Европейското след слаба втора част

07-07-2015 17:39

Националният отбор на България за младежи (20)  загуби първия си мач от Европейското първенство за Дивизия А. Нашите отстъпиха на Израел с 68-79 след много слаба втора четвърт. В нея националите ни допуснаха сериозно изоставане, което не успяха да стопят през второто полувреме. На моменти намалиха изоставането си до 6 точки, но разликата не падна повече от това. Утре от 22.00 часа българско време нашите ще играят срещу Гърция.

BGbasket.com проследи за вас мача на живо с текстов коментар ТУК.

Мачът започна оспорвано през първите минути и България поведе за кратко при 6-5. След това обаче, настъпи обрат. Израелците постепенно започваха да се откъсват, но нашите се държаха близо. Съперникът ни обаче затегна сериозно защитата и след серия от 8-0 излезе сериозно напред при 22-14. Последва тройка на Евгени Хаджирусев и първата част завърши при резултат 22-15 в полза на съперника. Израел започна втора част силно със серия 6-0  и направи за първи път двуцифрена преднина. Израелците продължиха да водя и постепенно увеличиха още повече аванс. Последваха две тройки на Ивко Ивков, с което България малко смъкна изоставането си, но на почивката израелците имаха огромен аванс от 21 точки.

Националите ни започнаха много силна третата част със серия 16-4 и намалиха сериозно изоставането си. Израелците от своя страна не спираха да грешат. Силно в този момент се включиха Ангел Пейчинов, Ивко Ивков и Александър Милов. Три минути след началото й обаче, Пейчинов излезе за 5 фаула. В края на частта тимът на Людмил Хаджисотиров за първи път успя да намали до 6 точки при 49-55, но израелците пак вдигнаха аванс. Оспорвана бе и последната част, но след няколко наши грешки, израелците отново се възползваха и вдигнаха аванса си. В последните минути България пак смъкна до 6 при 54-60, но за кратко. Силите на нашите не стигнаха до край и те отново допуснаха разликата да скочи. Така загубиха първата си среща.

Израелците доминираха безспорно в борбата под коша като овладя цели 21 борби повече от нас – 45 срещу 24 за България. Те направиха и 8 асистенции повече от нас, но и двата отбора допуснаха доста грешки.

Ивко Ивков бе най-резултатен за България със 17 точки, а 14 отбеляза Александър Милов. За Израел над всички бе Ор Лойми с 19 точки, а 15 точки и 7 борби записа Роман Соркин.

ПЪЛНА СТАТИСТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (20) - ИЗРАЕЛ (20)