Бостън удари и испанския шампион за край на европейското си турне (видео)

(сн. AP)
09-10-2015 10:32

В четвъртък вечер испанската столица Мадрид бе домакин на втората среща от глобалното турне на НБА. Пред близо 12,500 зрители  Бостън Селтикс победи шампиона на страната Реал Мадрид със 111-96,  като двата тима се срещат за последно през 1988 година. За Келтите това бе втори успех над европейски тим за последната седмица, като по-рано се справиха без проблем и с Армани Милано.

Бостън използва ударна серия от 11-0 през втория период, с която натрупа голям аванс, а на почивката поведе с 11 при 54-43. Почти през цялото второ полувреме Келтите задържаха двуцифрен аванс и закономерно стигнаха до успеха.

Ейвъри Брадли изведе Бостън със 17 точки, а Айзея Томас добави 15, Тери Розиър реализира 14, а Дейвид Лий записа дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби.

Европейския шампион бе без звездите си Руди Фернандес и Джеф Тейлър, като загуби и Йонас Мачулис ,който се контузи в първата част. Мадридчани допуснаха цели 26 грешки в срещата, което бе в основата за поражението им. Освен това те изпуснаха и доста стрелби от линията за три точки.

Трей Томпкинс бе най-резултатен за домакините с 24 точки и 8 борби, а Серхио Люл записа 15 точки и 6 асистенции. Фелипе Рейес също отбеляза 15, а Серхио Родригес имаше 13 точки и 6 асистенции. Андрес Ночони се отчете с 11.

Тагове: Реал Мадрид, Бостън Селтикс