Русия разби Швейцария в нашата група в квалификациите

(сн. fiba.com)
26-11-2015 10:25

Русия разби Швейцария с 86-48 като гост и така затвърди позицията си на фаворит в група F заедно с Гърция. Двата тима на практика ще се борят за първата позиция, а България и Швейцария остава да решават спора за третата. Следващият мач на 20 февруари е в Русе именно между двата тима, които обаче реално вече нямат шанс за класиране.

Двубоят в Швейцария бе равностоен за една четвърт и половина. След това Русия направи серия от 20-5 и така си осигури аванс от 17 точки на почивката. Третата част пък бе спечелена с 25-6 от рускините и така те натрупаха и огромна преднина.

17-годишната Мария Вадеева бе най-силна за победителките с 23 точки, 5 борби, 3 асистенции и 3 чадъра, а Мария Черепанова се отчете с 16 точки.

За домакините Карен Твею имаше 16 точки и 6 борби, а Алексия Рол вкара 7 точки.