100 процента за Везенков и страхотно включване при разгром на Барселона

26-11-2015 21:45

Шеста поредна победа в група С на Евролигата записаха Александър Везенков и Барселона. Днес тимът гостува на полския Стелмет Жельона Гура и бе категоричен за крайното 93-64. С това Барса остава първи с баланс 6-1 и върви уверено къмвтората фаза на турнира.

Каталунците трупаха аванс постепенно и не дадоха много шанс на домакините. През първото полувреме те бяха сравнително близо,но през второто интрига нямаше и Барса се откъсна далеч напред.

Везенков започна срещата като резерва и записа общо близо 22 минути на терена. В тях той се включи страхотно и бе безгрешен пристрелбата. Крилото вкара едно поднасяне под коша, три тройки и четири наказателни удара по пътя си към 15 точки. В един моментот последната част пък той вкара 7 поред, като поднасянето бе след страхотен пас на Карлос Аройо. Българинът добави и 2 борби, 2асистенции и 1 отнета топка в актива си, като не направи грешка и със сигурност изигра най-добрият си мач от началото на сезона.