Хасково 2012 удари Берое Стара Загора и остана непобеден

29-11-2015 19:26

Хасково 2012 продължава да бъде единственият непобеден отбор в държавното първенство за жени след като днес се наложи като домакин над Берое Стара Загора с 96-76. Хасковлийки имат 6 победи от 6 мача в първенството до момента, а старозагорки са с актив 3-3. В следващия кръг Хасково гостува на Септември 97, а Берое Стара Загора посреща Левски 2014.

Гостите от Стара Загора започнаха мача добре и през цялата първа четвърт поддържаха преднина, макар и малка. След нея те имаха аванс от точка. Равностойната игра се запази почти до почивката, но серия от 9-2 на домакините ги изведе напред след едно полувреме – 51-44. Хасково запази преднина през третия период, в чийто край разликата за първи път в мача стана двуцифрена – 71-61. След като спечели категорично последната десетка, отборът-домакин удвои аванса си и направи победата категорична.

Победителките имаха предимство под коша – 45-33 борби и 62-32 точки в тази част от игрището. Те имаха и 18-10 асистенции, 15-8 отнети топки и 13-20 грешки.

Петте титулярки на Хасково 2012 завършиха с двуцифрен актив, а сумарното време в игра на резервите на отбора беше по-малко от 4 минути. С 27 точки и 9 борби завърши Мея Тирера, а 22 плюс 13 борби и 8 асистенции регистрира Лия Галдейра.

За Берое 16 точки отбеляза Радослава Бъчварова, а с 15 и 7 борби се включи Милена Томова.