Трипъл дабъл за Закъри и безпроблемна победа за Монтана срещу Септември

29-11-2015 20:21

Монтана 2003 не се затрудни в домакинството си на Септември 97 в мач от шестия кръг на държавното първенство за жени. Тимът записа победа със 110-51 и вече има актив 3-3. Младият столичен отбор пък претърпя трета поредна и общо пета загуба до момента, като има и една победа. В следващия кръг монтанки гостуват на НСА, а Септември посреща Хасково 2012.

Домакините натрупаха преднина от 20 точки още през първите 10 минути, а на почивката вече водеха с 36, като изходът от мача беше ясен отдавна. Второто полувреме беше протоколно, а през него разликата стана над 50 точки и домакините монтанки взеха победата.

Келиндра Закъри записа чудовищен трипъл дабъл от 36 точки, 24 борби и 11 асистенции и добави 5 отнети топки. 20 точки отбеляза Габриела Николова, а с 14 и 10 борби завърши Шарел Алън.

За Септември 97 най-резултатни с по 14 точки бяха Анелия Димова и Анна-Мария Коляндрова.