Юношите и девойките на Първа ЕГ са новите ученически шампиони на Варна

30-11-2015 16:36

Отборите на Първа ЕГ за юноши и девойки са новите шампиони за 11-12 клас в Общински ученически игри по баскетбол във Варна. На 28.11 (събота) в спортния комплекс на Икономически университет – Варна се проведе финалният турнир от Общинските ученически игри по баскетбол за юноши и девойки 11-12 клас.

При девойките отборът на Първа ЕГ извоюва титлата с убедителни победи над всички претендентки. На второ място се класираха момичетата от НГХНИ „К. Преславски, а на трето – III ПМГ "Академик Методий Попов".

В много оспорвани срещи при юношите след победителите от Първа ЕГ, второто  място извоюваха момчетата от  ГПЧЕ „Йоан Екзарх”, а  на трето място се класира отборът на  МГ ”Петър Берон”.

Изявите на младите таланти изгледа Петко Делев, старши-треньор на отбора по баскетбол – мъже на Икономически университет – Варна, който заедно с Койчо Койчев – главен организатор на игрите, връчи купите, медалите и индивидуалните отличия. Петко Делев отправи покана към участниците класирали се на първите три места при юношите за сформиране на сборен отбор за участие в демостративна среща „Спортен диалог” срещу тима на Икономическия университет на 18.12.2015 г.