Ина Славова и Хернер спечелиха БГ дербито в Германия

01-12-2015 17:01

Радостина Славова-Нанева и нейният Хернер спечелиха българското дерби в немската бундеслига. В мач от 10-ти кръг тимът и се наложи без проблем със 75-53 над отбора на Емилия Янчева Хале и спря серията им от пет поредни победи. След успеха Хернер се изкачи на четвърто място в класирането с актив 7-3, а Хале е зад тях с 6-4.

Ина Славова  бе на терена 16 минути, в които записа 5 точки за успеха, овладя 4 борби, направи 2 асистенции и открадна 3 топки. Най-резултатна за тима й с 18 точки бе тежкото крило Соня Грейнашер.

За Хале другата българка Емилия Янчева реализира 4 точки и овладя 2 борби за 14 минути в игра. Над всички за Халев бе Александра Тарасава с 22 точки.

Хернер започна силно двубоя и още в първата част поведе с 10 точки при 24-14. На почивката те запазиха сериозна преднина и до края на двубоя поддържаха контрола на терена. С много добра игра в защита и добро нападение тимът на Ина Славова успя да допусне едва 53 точки на своя съперник и да спечели с убедителна разлика.

Тагове: Радостина Славова - Нанева, Хернер, Хале, Емилия Янчева