Десет и за Рилски

23-01-2016 19:49

Рилски спортист стана четвъртият отбор с десет победи от началото на сезона в НБЛ Виваком. Самоковци взеха десетата след 84-69 у дома над новака Академик Бултекс 99. Рилецо се откъсна още в самото начало, след което поддържаше аванс, който бе достатъчен за нов успех. По този начин те остават четвърти с баланс 10-6, докато пловдивчани са предпоследни с 3-13. В следващия кръг Рилски ще гостува на Черноморец, а академиците на Берое.

Рилски тръгна силно и отбеляза първите 8 точки в двубоя. След това самоковци поддържаха преднината си, а успяха и да я направят двуцифрена. През втората част обаче пловдивчани показаха зъби и ту намаляваха под 10, ту обаче допускаха пак да се вдигне над тази граница. Точно преди почивката обаче Академик завърши по-добре и след 20 минути игра разликата бе 8 точки. С начало от 8-2 на второто полувреме домакините пак направиха преднината си двуцифрена, а до края на мача те я и задържаха.

Разликата между двата тима дойде при стрелбата за 2 точки. Домакините имаха 68% при 28 успешни от 41 опита, докато гостите имаха едва 35% при 13 от 37.

Франк Търнър бе най-резултатен за домакините с 23 точки, а добави и 5 борби и 5 асистенции. Тристан Кери се отчете с 18 точки, а дабъл-дабъл от 11 и 14 борби направи Тони Гуджино.

За гостите с 20 точки и 7 борби приключи Бошко Йовович, а 15 точки вкара Никола Трайков.