Рилецо извърши само пет грешки при победа в Бургас

30-01-2016 18:23

Рилски спортист записа 11-а победа в НБЛ Виваком при гостуването си на Черноморец в мач от 17-ия кръг. След категорични първи три части самоковци си позволиха отпускане в края и пак победиха със сериозна разлика – 104-88. Така те задържат позицията си в четворката на класирането, след като имат и 6 загуби. За бургазлии пък това беше пета поредна загуба и те продължават да са последни с актив 2-15. В следващия кръг, който е последен за второто завъртане в шампионата, Рилски е бъде домакин на Берое, а Черноморец – гост на Черно море Порт Варна.

Гостите започнаха мача с 9-0 в своя полза и скоро преднината им беше двуцифрена. До почивката те успяха да натрупат преднина от 14 точки, а след съкрушителна за съперника трета част я направиха 30. В края шанс получиха и резервите на Рилецо, а разликата падна, но въпреки това тимът си тръгна с категоричен успех.

Рилски спортист извърши едва 5 грешки в мача срещу 13 на Черноморец. Самоковци имаха предимство и при борбите – 37-32 и асистенциите – 23-19. Те вкараха 46-38 точки под коша и 18-6 след грешки на противника. И двата отбора отбелязаха доста тройки – Рилски 13, а Черноморец – 12.

Тристан Кери наниза 22 точки (6 тройки) за победителите, а със 17 (4 тройки) се включи Дарин Иванов. 13 точки и 7 асистенции записа Франк Търнър.

За Черноморец най-резултатен с 21 точки беше Хънтър Уилямс, който подаде и 9 асистенции, а по 16 отбелязаха Константин Коев (8 борби) – Марко Янюшевич. За отбора дебютира Илия Цветкович, който за 36 минути записа 8 точки и 5 борби.