Монтана допусна 2 точки за една част и спечели

02-02-2016 20:06

Монтана 2003 спечели последната четвърт на домакинството си срещу Берое Стара Загора с 13-2 за краен резултат 63-46 и втора победа в първата петица на държавното първенство за жени. Тимът заема второто място с актив 7-3 и е на победа зад лидера Хасково 2012. Старозагорки пък са с 2-9 и са последни след три поредни загуби.

Гостите изиграха добра първа четвърт, след която имаха преднина от 5 точки. Монтанки обаче бързо компенсираха изоставането си и след почивката натрупаха преднина от 6 точки. През последната част Монтана допусна само 2 точки в коша си за цялата последна десетка и направи разликата категорична.

Моник Рийд отбеляза 20 точки и добави 13 борби за дабъл дабъл, а 16 точки за победата плюс 6 борби и 5 асистенции регистрира Шарел Алън.

За Берое Ла`Кийша Сътън вкара 12 точки, а Милена Томова - 10 плюс 12 борби.