Веско Веселинов надигра Павел Маринов в Румъния

04-02-2016 10:18

Веселин Веселинов и Тимишоара спечелиха българското дерби в Румъния. Те приеха Динамо Букурещ на Павел Маринов и спечелиха с 82-77. Това бе втори пореден успех за домакините и съответно втора поредна загуба за столичани. След този кръг Динамо остана на седмо място с баланс 9-10, а Тимишоара остават 11-ти с 4-15.

Гостите тръгнаха по-добре и поведоха с 8 точки след първата част, а на почивката те бяха напред с 5. Тимишоара обаче изигра силни минути след това и след третата част поведоха с 10. В последната четвърт Динамо се опита да направи обрат и дори свали до 2 точки при 65 секунди до края, но домакините отговориха и удържаха.

Веселинов започна мача като резерва и игра 29 минути. За това време той се представи на добро ниво и завърши с 12 точки, 3 асистенции и 2 борби.

Силно за гостите игра Павел Маринов, който записа 37 минути като титуляр. Крилото се отчете с дабъл-дабъл от 20 точки и 11 борби, а имаше и 5 асистенции.

Тагове: Веселин Веселинов, Павел Маринов