Добър мач на Станимир Маринов при обрат на Сигал Прищина

(сн. balkanleague.net)
04-02-2016 10:59

Сигал Прищина и Станимир Маринов тръгнаха с победа във втория етап на Балканската лига. В мач от група D, в която Левски наказа Пея, шампионите от миналата година надиграха македонския Кожув като гост с 87-75.

Косоварите спечелиха след супер обрат през второто полувреме. На почивката те изоставаха с 15 точки, а точно преди това разликата бе стигнала и 18. След паузата обаче те тръгнаха с 13-2 и бързо се върнаха в мача, а много скоро не само изравниха, но и поведоха. Това стана след три поредни тройки, като след 30 минути разликата стигна до 7 точки. Малко след началото на последната Кожув намали до 6, но серия от 11-0 за гостите реши мача.

Маринов бе титуляр за Сигал и игра 24 минути. В тях той се представи на добро ниво и завърши с 13 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.