Илиян Евтимов и Елан Шалон с първа загуба, но вече в Топ 16 на ФИБА Къп

04-02-2016 12:10

Тимът на Илиян Евтимов Елан Шалон загуби последния си мач от втората фаза в Турнира за Купата на ФИБА Европа, но отборът му вече се беше класирал в Топ 16. Елан Шалон отстъпи на италианския Канту с 90-103 като това бе първа загуба за него в група R. За италианците обаче, шансът да се класират напред бе само победа с над 28 точки.

Българинът бе на терена близо 27 минути като за тях отбеляза 12 точки – 4/8 от тройката, 0/1 от средно разстояние. Освен това той овладя 3 борби, направи 3 асистенции и открадна една топка. Най-резултатен за тима му с 22 точки бе Аксел Ботейле.

Канту започна двубоя със серия 21-4 и завърши първия период с 36 отбелязани точки и 17 преднина Във втората част съперникът на Елан Шалон вдигна още повече аванс и на почивката водеше с 22. И през второто полувреме Канту запази близо 20 аванса и спечели двубоя. Италианците доминираха под коша като отбелязаха там 50 точки срещу 26 на френския тим.

Шест състезатели от Канту завършиха с двуцифрен актив, а Уолтър Ходж бе над всички с 16 точки и 13 асистенции.

Тагове: Илиян Евтимов, Елан Шалон