7 минути за Везенков при нова загуба на Барса в Евролигата

04-02-2016 22:45

Александър Везенков и Барселона допуснаха нова загуба в група F на Евролигата. В мач от шестия кръг каталунците гостувахана немския Брозе Баскетс и паднаха със 70-74 след слаба игра. Така Барса вече е с 2 успеха и 4 поражения във вторатафаза и остава във втората половина на класирането.

В началото Барса игра добре в защита и поведе с 4 точки след първата част, но на почивката домакините вече обърнаха. След това теподдържаха минимален аванс, който стигна и до 8 точки, като в края на третата част бе свалена до 3. Именно по средата на тазичетвърт влезе и Везенков, който направи няколко добри защити и вкара тройка, с която помогна на своя отбор. В началото напоследната четвърт обаче Брозе удържаше съперника, а при 4.06 до края разликата дори стигна до 10 точки. В оставащото временемците продължиха да пазят здраво и, въпреки че Барса намали в края, те постигнаха нова впечатляваща победа.

За своите 7 минути и 20 секунди на терена Везенков завърши с 3 точки и 2 борби.