Дунав стресна Хасково, но не можа да обърне лидера

06-02-2016 19:23

Хасково 2012 остава лидер в женското първенство и след този кръг. Тимът надигра шампиона Дунав 8806 у дома с 90-83 и така записа нов успех в първенството. Момичетата на Елена Станкова изиграха силна втора част, с която се откъснаха в резултата. В последната част обаче гостите се вдигнаха на щурм и бяха близо до обрат, но домакините удържаха и така победиха съперника за трети път от три мача този сезон. Така хасковлийки останаха с победа повече от Монтана 2003, а в сряда (10 февруари) предстои дербито между двата тима в Северозападния град. Дунав пък остава трети с четири загуби повече от лидера, а в следващия кръг почива. След като и той мине предстои пауза в първенството - първо заради националния отбор, а след това и заради финалите на Купата на България на 5 и 6 март.

Първата част бе равностойна, като двата тима си разменяха точки и водачеството. Едва в края й домакините се откъснаха с 4 точки, но през втората нещата се промениха. Те водеха с малко в резултата преди серия от 5-0 да направи разликата за първи път двуцифрена точно преди средата на тази четвърт. Дунав отговори набързо с 4-0, но Хасково направи 11-2 и дръпна с цели 15 точки, като до почивката дори успя да увеличи преднината си до 19.

През третата четвърт домакините поддържаха преднината си, но с началото на последната Дунав направи серия от 11-1 и намали до едва 7 точки, с което си даде нови надежди. Хасково реагира с 5-0 и отново направи разликата двуцифрена, след което русенки свалиха до 6. При минута и половина до края Димитрова отбеляза тройка за минус 3, но Галдейра отговори с два наказателни, а след пропуск на гостите след това двубоят бе решен.

Над всички за домакините бе Лиа Галдейра, която завърши с 29 точки, 10 борби и 5 асистенции. Силно се включи и Ралица Нанева с 24 точки, а 16 и 6 борби имаше Мея Тирера. За отбелязване са и добрите изяви на Жени Димитрова, която вкара 10 точки след влизането си от пейката.

Пореден дабъл-дабъл за гостите направи Дженифър Брандън след 27 точки и 17 борби, а Биляна Степанович се отчете с 19 точки.