54 точки за Моник Рийд и 3/3 за Монтана 2003

06-02-2016 19:35

Монтана 2003 записа трета победа от три мача в първата петица на женското първенство след феноменален мач на Моник Рийд, която наниза 54 точки. Като гости баскетболистките на Стефан Михайлов надвиха Нефтохимик 2010 с резултат 80-67, след като водиха през цялата среща. До момента в класирането те имат 8 победи и 3 загуби и продължават да са плътно зад лидера Хасково 2012, а Нефтохимик е в много лоша серия от 3 поредни загуби във втората фаза и е четвърти в класирането с 3-8. В следващия кръг монтанки посрещат Хасково 2012 в супердерби, а бургазлийки гостуват на Берое Стара Загора.

След няколко смени на водачеството през първата четвърт монтанки имаха малка преднина след края й – 17-14. Серия от 9-2 в полза на гостите през втората част направи разликата двуцифрена. След 5-0 за Монтана за край на полувремето тимът се откъсна с 14 напред. Равностойна трета четвърт запази двуцифрената преднина на гостите и въпреки че през последния период Нефтохимик свали разликата под 10 точки, не успя да си създаде възможност за обрат.

Монтана имаше предимство в борбата – 40-34 и точките под коша – 52-36. Тимът отне 9 срещу 5 топки и предизвика повече грешки на съперника си – 15-9.

Рийд наниза 54-те си точки при успеваемост 23/35 за две и 8/10 от наказателната линия. С 11 се включи Виктория Стойчева.

За Нефтохимик 2010 16 точки и 6 борби регистрира Олена Самбурска, а с 13 и 5 борби се включи Теодора Динева.