Шампионът на Балканската лига пречупи Левски 2014

09-02-2016 22:18

Устремът на Левски 2014 беше спрян от шампиона на SIGAL-UNIQA Балканска лига Сигал Прищина. „Сините” загубиха тежко като гости с 66-89, след като миналата седмица записаха победи както в международния турнир, така и в НБЛ Виваком и в А група с втората си формация. До момента косовският отбор е с 2 победи от 2 мача в група D от втората фаза на Балканската лига, а Левски 2014 е с 1-1. В следващия кръг на 23-ти февруари българският отбор гостува на Кожув, а косовският посреща сънародниците си от КБ Пея.

По-малко от 4 минути след началото на мача разликата вече беше 10 точки за домакините, които не погледнаха назад до края на мача. На моменти през втората четвърт те се откъснаха с 19 напред, а на почивката водеха с 15. Косовският отбор запази стабилна преднина и контролираше мача до края без да даде шанс на съперника си, а в последните минути разликата скочи над 20 точки.

Сигал имаше предимство в борбата под коша – 37-29, в стрелбата за 3 точки – 9/16 (56%) срещу 6/23 (26%), общо от игра – 51% срещу 40%, асистенциите – 24-15.

Най-резултатен за българския отбор с 26 точки беше Станислав Славейков, 11 записа Йордан Минчев, а 10 плюс 10 борби регистрира Крум Дойчинов.

За победителите Дардан Бериша вкара 23 точки и подаде 7 асистенции, а с 15 и 10 борби се отчете Джейсън Уошбърн.