Мазниченко разстреля Берое Стара Загора в последната секунда

10-02-2016 19:57

Нефтохимик 2010 удари драматично Берое Стара Загора с 81-80, след тройка в последната секунда на украинката Олга Мазниченко. Това бе четвърта победа за тима на Дечо Коешинов, който спря лошата серия, но до момента има и 8 загуби, Старозагорки са в много лоша серия от 4 поредни загуби във втората фаза и до момента са последни в класирането с актив 2-10. Двата отбора ще се срещнат само след 3 дни на 13-и февруари във втория четвъртфинал за Купата на България. Старозагорки водят с 1-0 до момента, след като победиха в първия двубой със 73-63. Полуфиналите в турнира са предвидени за 5 март, а финалите ще са ден по-късно.

В Държавното първенство при жените следва пауза, а  вследващият кръг на 12-и март Нефтохимик 2010 почива, а Берое приема у дома Хасково 2012.

Двубоят започна оспорвано като през първия период двата отбора си размениха на няколко пъти водачеството. Постепенно във втората част гостите от Нефтохимик 2010 започнаха да покачват преднината си и за първи път поведоха с 12 точки при 43-41. Малко след това, бургазлийки допуснаха няколко грешки, а Берое се възползва и до почивката намали изоставането си до 5 точки.

След подновяване на играта домакините започнаха ударно и след серия 16-2 обърнаха при 57-52. Тройка на Мазниченко в последната секунда на третия период върна аванса на Нефтохимик 2010. Самбурска наниза още една за начало на последния период и гостите отново поведоха със 7. Домакините обаче, не се предаваха и пак свалиха до 1 при 72-73.

Минута преди края, след тройка на Милена Томова, Берое изравни за 77-77. След това тя фаулира Тамара Баич, която отбеляза единия и вдигна преднината на бургазлийки с една. Кош на Томова и фаул на Вранчева отново върна преднина на домакините при 80-78. Последваха два таймаута за Нефтохимик 2010 7 секунди преди края. Последва нападение за тях, а след пас на Тамара Баич, Олга Мазниченко донесе успеха на бургазлийки с тройка в последната секунда.

Олга Мазниченко бе над всички за успеха на бургазлийки с победната тройка и общо 26 точки и 6 борби. Капитанката Олена Самбурска също се включи силно като добави 20 за успеха,а Мария Желязкова добави 14.

За Берое Стара Загора страхотен мач направи Милена Томова като записа дабъл-дабъл от 29 точки и 12 борби. Радослава Бъчварова отбеляза 16, а 14 и 6 борби добави Ла‘Кийша Сътън.