Звезда смачка хървати пред погледа на Джокович (видео)

(сн. euroleague.net)
12-02-2016 09:35

Цървена Звезда водеше цял мач и наказа хърватския Цедевита с 94-74 у дома в мач от група Е на Евролигата. Сърбите са с баланс 4-3 и делят третото място в групата, докато хърватите са с 2-5. В залата присъстваше и световният №1 в тениса Новак Джокович, който е отявлен фен на звездашите.

Домакините тръгнаха летящо и след серия от 12-0 в първата част се откъснаха със 17 напред. Цедевита успя да понамали, а в третата част се доближи и на 6 точки, като пропусна да стопи още от пасива си. В четвъртата част обаче домакините нанизаха пет тройки и така направиха разликата сериозна.

Куинси Милър завърши с 22 точки за победителите, а Василие Мичич имаше 14 и 9 асистенции. За гостите Джейкъб Пулен вкара 20 точки, а Джеймс Уайт наниза 18.