Драматичен бараж определи последния полуфиналист за Купата при жените

13-02-2016 20:36

Берое Стара Загора се класира изключително драматично на полуфинал в турнира за Купата на България при жените. Днес те загубиха от Нефтохимик 2010 с 58-67 след продължение, но спечелиха баража с една точка преднина пред съперника. До продължението се стигна след като домакините победиха Берое в редовното време с 63-53 - същата разлика от 10 точки, с която загубиха в Стара Загора – 63-73.   Така  тази година със сигурност ще има нов носител ан Купата, след като миналогодишния първенец - Нефтохимик 2010 вече отпадна.

В понеделник на 15-и февруари ще бъде теглен жребият за финалната четворка. Първите три отбора в класирането - Хасково 2012, Монтана 2003 и Дунав 8806 вече се класираха директно напред. Полуфиналите за Купата са предвидени за 5 март, а финалите ще са ден по-късно.

Берое започна със 7-2, но постепенно домакинът обърна и излезе с 8 аванс след първия период. Във втората част Нефтохимик 2010 запази аванс. За мен те вдигнаха преднина до 10 при 30-20, но след серия 11-2 до почивката гостите свалиха изоставането си само на една точка. През третата част двата отбора допуснаха доста грешки и пропуски, а аванса на бургазлийки не скочи повече от 3 точки. В края на период Берое изравни при 36-36, но домакините си върнаха предимството. Нефтохимик 2010 запази аванс през последната част. Двубоят завърши в редовното време при резултат 63-53 в полза на бургазлийки. Последва продължение, в което съперникът свали пасив до 9 след два успешни фаула на Милена Томова и спечели баража с точка преднина.

Частити Рийд бе най-резултатна за Берое със 17 точки и 10 борби, а по 12 отбелязаха Ла′Кийша Сътън и Стефка Николова. Милена Томова овладя 17 борби и отбеляза 8 точки.

За Нефтохимик 2010 над всички за успеха със 17 точки бе капитанката Олена СамбурскаОлга Мазниченко добави 12. Стефка Митева овладя 10 борби, но реализира 6 точки.