Академик Благоевград спря устрема на Левски, Чавдар Троян удържа Видабаскет

Благоевградчани спряха победната серия на Левски 2014 -2
14-02-2016 19:06

Академик Благоевград дойде в София и нанесе първа загуба на Левски 2014 -2  в дербито от четвърти кръг на А група

Тимът на Божидар Гьорев победи като гост с 91-86 „сините“ , които започнаха участието си в първата шестица с две поредни победи. Така до момента благоевградчани са с актив 2-2, а тимът на Мануел Марков е 2-1, защото има и мач по-малко.  В следващия кръг, който ще бъде чак на 28-и февруари, заради Купата, Левски 2014 гостува на Видабаскет, а тимът на Божидар Гьорев гостува на Шумен.

Гостите от Благоевград започнаха двубоя с 21-12 и контролираха играта дълго време като доминираха сериозно под коша. Левски 2014 постепенно започна да намалява изоставането си и малко преди края на първото полувреме стопи пасив до 1 при 42-43. Кош на Денис Петков обаче, отново вдигна аванса на гостите и на почивката те водеха с 3. Малко след началото на третата част, след тройка на Евгени Хаджирусев, домакините за първи път обърнаха нещата в своя полза. Последва още една на Ангел Пейчинов и те дръпнаха с 6. Благоевград обаче, не позволи да изостава дълго бързо си върна предимството като след третата част водеше с 4. Постепенно вдигнаха и до 8 в последния период, но Левски 2014 не се отказваше. "Сините" отново намалиха изоставане до 1 при 81-82, три минути преди края. До края обаче, гостите удържаха успеха си и нанесоха първо поражение на съперника.

Михаил Танев бе над всички за успеха с 19 точки, а 17 точки и 7 борби добави Антонио Илиев. Денис Петков реализира 14, а с дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби завърши Ивайло Вучков. За Левски 2014 -2 най-резултатни с по 22 точки бяха Алекс Симеонов и Евгени Хаджирусев. Ивко Ивков отбеляза 14, а с 13 точки и 7 борби завърши Йордан Минчев. Ангел Пейчинов добави 11.

Чавдар Троян постигна трета победа в първата шестица на А група. В мач от четвърти кръг тимът на Лъчезар Диков се наложи над Видабаскет с 84-73 като водеше значително през целия двубой. Така до момента троянци делят първо място с ИУ с 3-1, а видинчани нямат успех.  В следващия кръг Чавдар Троян посреща в дерби ИУ, а видинчани приемат Левски 2014, които имат мач по-малко от останалите.

Домакините от Видабаскет започнаха добре дубоя и поведоха със 7 точки в средата на първата част. След тройка на Герасим Николов обаче, Чавдар Троян обърна нещата в своя полза. Гостите запазиха аванс през цялата втора четвърт като постепенно увеличава преднината си. Видабаскет допусна доста грешки – общо 16 за първото полувреме и на почивката изоставаше с 10 при 41-51. В основата за това бе капитанът Ценко Наков, който отбеляза 19 за 19 минути игра. След третата част Чавдар поведе с 15. Две минути преди края домакините намалиха до 6 точки пасива си, но тройка на Тодор Колев вдигна предимството на Чавдар, които удържаха успеха си до края.

Капитанът Ценко Наков бе над всички за успеха с 26 точки и 7 асистенции. Радослав Кочев завърши с 19 точки и 6 борби, а 14 точки и 7 борби имаше Данаил Христов. За Видабаскет най-резултатен с дабъл-дабъл от 18 точки и 12 борби бе Васил Михайлов. С 16 точки бе Теодор Николов, а с 10 точки и 8 борби се включи Радослав Колев.