Черно море удари Спартак в продължение и излезе пети

05-03-2016 19:00

Черно море Порт Варна записа много трудна и същевременно важна победа в НБЛ Виваком. След продължение „моряците” се наложиха над Спартак Плевен като домакини с резултат 95-90. Денислав Вутев, Ангел Нацкин и Симеон Илиев изиграха страхотен мач за варненци и изведоха отбора си, който е в много подмладен състав, до победата. Този мач беше пряк сблъсък за петото място във временното класиране, което вече е заето от Черно море с актив 11 победи и 9 загуби, а плевенчани са шести с 10-10. В следващия кръг Черно море посреща Левски 2014, а Спартак Плевен гостува на Рилски спортист.

Мачът започна със серия от 6-0 за гостите, но варненци бързо успяха да наваксат и след серия от 16-3 се откъснаха напред в резултата. След една част разликата беше 9 точки в полза на домакините – 25-16. В средата на втория период разликата скочи до цели 17 точки, но плевенчани завършиха полувремето с 12 безответни точки и се приближиха само на 7. Спартак започна второто полувреме със 7-2, а малко след това обърна резултата. Нова серия, този път за домакините, от 8-0, им даде преднина след третата част – 69-63.

Спартак продължи да се бори и 2 минути преди края изравни резултата при 78-78. При 44 секунди до края Александър Груев наниза тройка, но варненци изравниха за 81-81 и мачът влезе в продължение. Черно море вкара първите 4 точки за второто полувреме и успя да се задържи напред до края му, за да заслужи победата в мача.

Гостите нанизаха цели 15 тройки при успеваемост 37%, но Черно море компенсира с 54-22 точки под коша, където Вутев бе неудържим. Варненци имаха по-добра успеваемост общо от игра – 51% срещу 43% и предизвикаха 13 грешки на съперника, извършвайки само 9 от своя страна.

Денислав Вутев наниза 28 точки (12/14 за две точки) и добави 12 борби за дабъл дабъл. С 26 точки (5 тройки) се включи Ангел Нацкин, който подаде и 8 асистенции. С 21 точки и 10 борби завърши Симеон Илиев.

За Спартак най-резултатен с 22 точки (5 тройки) плюс 6 асистенции беше Александър Груев, 20 и 11 борби добави Милован Савич, а с 14 точки се отчете Урош Величкович.